Stolní tenis PDF Tisk

Aktualizace  18.duben  2018

* . . . Stolní  tenis  2017 - 18 :

*****************************************************************

-  Na novou sezonu jsme zahájili treninky docela pozdě - koncem srpna. Důvodem byly úpravy v tělocvičně ZŠ. Zrenovovaly se prostory "koupelny" a WC. Vzhledem k minimálnímu prostoru, úpravy prospěly k příjemnějšímu prostředí v tělocvičně.

*  Družstva "A" i "B" jsou přihlášena do soutěží okresu Brno - město.

-  Hraje se opět s plastovými míčky.

-  Oddíl žádného nového hráče nezaregistroval.

Áčko i Béčko trenuje společně :

v pondělí  :  od 18,00 - 20,30 hodin

ve středu :  od  19,00 - 20,30 hodiny.

- Áčko : -  v minulé sezoně 2016-17 se udrželo ve skupině MS II (Městská soutěž Brno-město II.třídy), když rozhodl poslední zápas.

-  V letošní sezoně skončil s aktivní činností Ureš. Také Popelka zřejmě v letošní sezoně bude nastupovat spíše sporadicky. V loňské sezoně 2016-17  oba tito hráči figurovali dle výsledků z loňské sezony, na 1. a 2. místě na soupisce Áčka.

- Béčko : - v loňské sezoně se ve skupině MS III bezpečně udrželo.

-  Hráčskou kariéru končí zřejmě také Blaha, který hraje za náš oddíl nepřetržitě od 2.listopadu 1969.

*  Domácí zápasy hrají obě naše družstva v Brně na ul.Vojtova 12, v hale Moravské Slavie. Důvodem jsou nevhodné prostory v ZŠ (nedostatek místa).

* "Áčko" má hrací dny (jako domácí) v pátek v 19,00 hodin  (změna oproti minulé sezoně !)

* "Béčko" má hrací dny (jako domácí) ve čtvrtek v 19,00 hodin.

-  18. a 19.1.2018  vstoupila naše družstva do jarních odvetných zápasů, sezony 2017-18.  Dnešního dne - 13.dubna naše družstva dohrála sezonu.

-   Áčko se zachránilo.

-    Béčko prohrálo 5. dubna rozhodující zápas o udržení a skončilo těsně na předposledním místě, které znamenalo sestup do IV.třídy. Vzhledem k tomu, že z Krajských soutěží nikdo z brněnských oddílů nesestoupil do Městského přeboru, naše Béčko nesestupuje a hraje v následující sezoně opět soutěž MS III.

-    Podrobnosti můžete sledovat na odkazu v levém sloupečku - Stolní tenis / Aktuality.

-    Konečné tabulky a hodnocení družstev a hráčů bude na web-stránkách zveřejněno do 23.dubna.

-   Ve čtvrtek 28.12.2017 se v tělocvičně ZŠ uskutečnil tradiční Vánoční turnaj. Podrobnosti v "Aktualitách" st.tenisu.

http://www.ping-pong.cz/novinky/  ( klikni vlevo ) - Vždy aktuální zprávy z České asociace stolního tenisu !

Zemřel Vlado Miko - čs.reprezentant 60-tých let minulého století.

*********************************************************

Aktuální podrobnosti, hodnocení atd.  viz Stolní tenis / Aktuality ( Ikony vlevo nahoře )

Výsledky a hodnocení našich družstev v minulé sezoně i výsledky sezon od r.1967 naleznete v  odkazu vlevo - "Aktuality / Historie / Sezony od r.1967".

*****************************************************************

Od dubna 2014 registrujeme v oddíle st. tenisu  30 hráčů !!! (klikni na  "Seznam")

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do fotogalerie  jsme přidali fotky od r.1968. Fotek není mnoho. Můžete se na ně podívat ve "Fotogalerii" (odkaz vlevo nahoře).

Nové je také video ve  "Videogalerii"- Vánoční turnaj v Troubsku.

****************************************************************

Metodika  (údery, vedení treninků atd. ) - viz dva odkazy v oranžovém poli :

http://metodika.ping-pong.cz/   Klikněte na odkaz vlevo !

http://www.youtube.com/watch?v=suGD4AgIYpk    Klikni vlevo !   P. Korbel radí  !

Na odkazu níže si můžete přečíst krátký (ale nádherný) článek od Oty Pavla.

Je o našem nejlepším stolním tenistovi všech dob, několikanásobnému mistru světa. Jmenoval se  Bohumil Váňa.  klikněte  ZDE

Podívat se na foto a přečíst si krátký životopis tohoto hráče můžete  ZDE

Fotografií nebylo v historii stolního tenisu mnoho nafoceno. Dostupné fotky jsou zveřejněny ve Fotogalerii.

V sekci "Videogalerie" jsou uvedeny 2 odkazy na "You Tube". Zde máte možnost podívat se na zajímavé výměny světových hráčů stolního tenisu.

Ve "Videogalerii" můžete shlédnout ukázky perfektní obrany korejských reprezentantek !!!