Historie PDF Tisk

*   O počátcích fotbalu v Popůvkách se dočtete v  Historii Sokola.  Odkaz na uvedené stránky je na hlavní liště (vpravo, nahoře).

*   Řádky na této stránce nás seznamují pouze s nejúspěšnějším obdobím fotbalu v Popůvkách.

Nejúspěšnější sezona FO Sokol Popůvky

Fotbalisté hráli od počátku vzniku fotbalového oddílu pouze soutěže okr.Brno-venkov. Převážně to byly základní soutěže  IV. nebo III.třídy.

Zásadní obrat nastal v době, kdy mužstvo započal trénovat Zdeněk Kocián a zejména, kdy se předsedou, technickým vedoucím a jedním ze sponzorů FO stal Vladimír Buček.

Nejúspěšnějším obdobím v celé historii fotbalu v Popůvkách se pak stala sezona 2002 – 03. Úspěch této sezony signalizoval již turnaj v Soběšicích.

3.8.2002 jsme se zúčastnili turnaje v Soběšicích – „Memoriál Jana Opletala“. Turnaje se zúčastnila mužstva ze Sokola Osová Bitýška, Startu Brno a domácích FC Soběšice. V prvním zápase jsme porazili Start Brno a postoupili jsme do finále. Zde jsme sehráli vyrovnaný zápas s domácím mužstvem Soběšic. Po výsledku  2 : 2  se kopaly penalty a v této loterii naše mužstvo zvítězilo. Vyhráli jsme tak celý turnaj a přerušili jsme předchozí dvouroční serii vítězství fotbalistů Soběšic.

Skutečně historický úspěch FO jsme nastartovali následující den, kdy jsme 4.8.2002 sehráli první zápas Krajského poháru JmKFS 2002/03. Zápasy se hrály vyřazovacím způsobem a probíhaly v průběhu podzim 2002 - jaro 2003.

• 1.kolo :   Sokol Popůvky  -  Slovan Brno   3 : 1
  • 2.kolo :   TJ Šanov   -    Sokol Popůvky    0 : 1
  • 3.kolo :   Sokol Popůvky  -  TJ Šlapanice 1 : 0

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Úspěchem skončilo v této sezoně také umístění našeho mužstva v krajské soutěži II.třídy, skupina B.

Po odehrání 26 zápasů jsme obsadili konečné 3.místo. Pořadí po 26.kole :

1. Slovan Rosice „A“

2. SC Znojmo „B“

3. Sokol Popůvky

4. Bohunice „B“

5. Újezd u Brna

6. Čechie Zastávka  atd.

Za námi skončila družstva – např. :  FC Hustopeče a náš tradiční soupeř Sokol Bosonohy „A“.

říjen 2011

Podklady dodal :   Buček Vladimír

Zpracoval         :   Popelka J.

Aminokyseliny a aminokyselinové suplementy