Možná nevíte, že . . . PDF Tisk

****************************************************************************

. . .  slávu naší obce Popůvky šíří sportovci, kteří jsou našimi spoluobčany.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takovým sportovcem je zejména David Buček (14 let). Je velkou nadějí pro českou lehkou atletiku. Na loňských závodech v Itálii se stal mistrem Evropy mladších žáků ve skoku do výšky, výkonem 165 cm. Závodů se zúčastnili atleti z 22 států celé Evropy. Je členem oddílu BYAC Brno, za který také závodí.

Posledního úspěchu dosáhl na závodech v Uherském Hradišti. Dne 2.října 2011 zde proběhlo mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva v lehké atletice družstev. David svými výkony velmi přispěl k 1.místu svého oddílu.  Vyhrál svoji parádní disciplínu skok vysoký, když předvedl platný skok na výšce 160 cm. Pokoušel se o překonání českého rekordu mladších žáků na výšce 167 cm, ale rekord pro tentokrát těsně odolal. Ve skoku dalekém obsadil 3.místo výkonem 490 cm. Třetí skončil také v běhu na 60 m překážek, výkonem 9,91s.


***************************************************************************

zapsáno : říjen 2011